Latvijas sambistam Viktoram REŠKO bronzas medaļa Pasaules čempionātā

Latvijas sambists Viktors REŠKO, kas startē SAMBO sporta sadaļā svara kategorijā līdz 100 kg, kļuva par Pasaules čempionāta bronzas medaļas ieguvēju.

26 dalībnieku konkurencē REŠKO uzvarēja Nurali Jalkapovu no Turkmenistānas (3:0), Austrālijas sportistu Diego Barreto (8:4) un ar sapju paņemenu Arslanu Abdamitu no Kazahstānas, un tikai pusfinālā ar brīdinājumu piekapās Ariunerdene Batbajaram no Mongolijas. Cīņā par trešo vietu Latvijas sambists pārliecinoši ar 7 pret 0 pārspēja sportistu no Ukrainas Jaroslavu Ritko un tika pie medaļas. Viktoram šī ir pirmā Pasaules čempionātu godalga.
Otrs Latvijas pārstāvis, Pasaules čempionātu debitants Andrejs MAGERS (-62 kg) pirmajā kārtā uzvarēja Diego Sanchezu no Kanādas, bet piekapās Javidanam Garajevam no Azerbaidžānas. Komandu pavadīja Viktora REŠKO treneris Jurijs POĻAKOVS.

Abi Pasaules čempionāta dalībnieki ir šī gada Eiropas čempionāta bronzas medaļu ieguvēji. Kopumā šī gada Pasaules čempionātā, kas risinājās Japānas pilsētā Narita, startēja apmēram 500 sportisti no 81 valsts.

Dalība čempionātā tika organizēts ar Latvijas sporta federāciju padomes atbalstu.

Šajā laikā notika arī Starptautiskās SAMBO federācijas kongress, kurā Latviju pārstāvēja Latvijas SAMBO klubu asociācijas (LSKA) prezidents Vsevolods Zeļonijs un ģenerālsekretārs Andrejs Koltuškins.  LKSA pārstāvji aizvadīja arī virkni darba tikšanos, kas attiecās uz 2015. gada Pasaules meistarsacīkstēm jauniešiem un junioriem, kas notiks Rīgā. 

Lejupielādēt